Strona główna
Fotografie
Ulubione linki
Nowości i wydarzenia
O nas
Blog
12 Tang
Szkoła Tanga Argentyńskiego
Blog
RSS
"Podstawy tanga argentyńskiego" Ruben Sotero
30/03/2012 17:44:46
Trzy pierwsze kroki


la Salida

 

Tango zaczyna się od kombinacji kroków zwanej salidą. Tancerz wykonuje jeden krok prawą stopą w tył, następnie dołącza do niej lewą, nie opierając się jednak na niej całym ciężarem ciała. Następnie robi krok lewą stopą w bok, zbliża do niej prawą i wykonuje krok do przodu. Wolną stopę dołącza do tej, na której oparł ciężar ciała, kończąc rysowanie na parkiecie wyobrażonej litery L.

 

Pierwszy krok, który się stawia, przesuwając prawą stopę w tył, często bywa pomijany ze względu na powodującą trudności ciasnotę na parkiecie.

 

Ruben Sotero, Podstawy tanga argentyńskiego
Czym jest tango - podejście 1
30/03/2012 17:32:54
To jest jak narkotyk, jak uzależnienie na całe życie, bo w tańcu odtwarzamy harmonię świata. Jesteś ty, jest on i jest Ten Trzeci /jak pisał Martin Buber/. Ruchem wtapiamy się w muzykę i jeżeli zdarzy się takich kilka taktów, albo całe tango lub – jeśli masz szczęście - cała tanda, kiedy przestajesz istnieć i czujesz, że to co się dzieje jest poza słowem i wyraża więcej, niż słowo, wtedy robi się mistycznie, w przebłysku ‘bezmyślności’ wtopienia się w muzykę, w ruch, ciało, ujawnia się materia, z której zbudowany jest wszechświat. Jak z każdym  przeżyciem mistycznym, słabym czy silnym, nie potrafimy niczego opowiedzieć. Próbujesz to wytańczyć. Nie szukasz tego partnera dla partnera, ale dla tej chwili, w której byliście razem i w której wszystko złożyło się w harmonijną całość – ruch, ciało ,muzyka, stan duszy. Rzeczywiście, znajomość kroków pomaga, ale nie dlatego, żeby je pięknie wykonywać dla publiczności, ale po to, żeby móc o nich zapomnieć, albo żeby móc o nich nie pamiętać. Żeby wtopić się w nicość, żeby ci nic nie przeszkadzało widzieć i czuć, z czego zbudowany jest wszechświat, nie ten kosmiczny z gwiazdami i konstelacjami, ale wszystko co jest, razem z emocjami, przyjaźniami, ludźmi
Wiadomość2
30/03/2012 17:12:36
Tekst wiadomości2.
Wiadomość1
30/03/2012 17:12:36
Tekst wiadomości1.
4 element(y|ów)

 
marzec, 2012
Strona głównaFotografieUlubione linkiNowości i wydarzeniaO nasBlog